Переправлення дітей за кордон відбувалося під прикриттям сурогатного материнства.

Прокуратура повідомила про підозру 12 учасникам організації, яка займалася вивезенням та продажем дітей за кордоном. Організаторами схеми виявилися керівники медичних клінік у Харкові та Києві. Слідством встановлено факти незаконного переміщення за кордон мінімум 8 немовлят. Про це повідомили у Держприкордонслужбі України.

Ще одну дитину вдалося врятувати від продажу під час дії воєнного стану. Крім керівників медклінік у торгівлі новонародженими також брали участь працівники цих клінік, менеджери, адміністратори та адвокат.

Затримання підозрюваного / Фото: Держприкордонслужба

За інформацією прокуратури, підозрювані розшукували на території Харківської області жінок, які готові були стати сурогатними матерями та обіцяли їм за це  грошову винагороду у розмірі від 50 до 70 тисяч євро. 

«Під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду вони здійснювали продаж новонароджених дітей іноземним громадянам, які проживають в країнах, де заборонено сурогатне материнство», – ідеться в повідомленні.

Після народження дитини сурогатна мати надавала дозвіл на вивезення немовляти за кордон і згоду на отримання громадянства іншої країни. Якщо ж жінка не погоджувалася на окремі умови, підозрювані їй погрожували та залякували.

Зараз слідством перевіряється інформація щодо близько 40 фактів торгівлі новонародженими дітьми іноземцям.

В учасників організації під час обшуків вилучили медичну документацію, копії паспортів громадян України та іноземних країн, довіреності щодо представництва інтересів, грошові кошти, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш носії.

Підозрюваних затримали. Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. 

Читати також:

  • Судитимуть жителя Харківщини, який обслуговував російських військових під час окупації.
  • У Харкові «на гарячому» спіймали групу коригувальників, яка наводила удари РФ по місту.
  • Харків’янина підозрюють в організації незаконного перевезення людей за кордон.