Також стінопис художниці, яка втрапила в скандал, облили червоною фарбою.

У Києві невідомі залишили напис «Корупція=поразка» на муралі, створеному художницею Сонею Морозюк. Про це повідомляє Суспільне.

Мурал із зображенням синьо-жовтого полотна з написом «Що крутіше, ніж сім’я у 44 млн?» з’явився на одній з багатоповерхівок Києва у березні 2023 року. Його створення коштувало 250 тисяч гривень. Гроші на це художниця отримала за свою картину, продану на аукціоні.

Також невідомі облили його червоною фарбою.

Хто така Соня Морознюк

Це українська художниця, яка народилася в Харкові. Вона також брала участь у «Голосі країни», де показували її картини.

Її роботи в стилі абстракції з короткими фразами експонувалися в нью-йоркському музеї сучасного мистецтва, були представлені на літніх Олімпійських іграх у Пекіні.

Український бізнес запрошував Морозюк до різних колаборацій та спільних проєктів. Наприклад, «Укрпошта» випустила артлистівки «Країна неймовірних людей», ескізами для яких стали картини харківської художниці, а «Одеський винний завод» — ігристе вино з її малюнком на етикетці. На Freedom Dinner у ресторані BAO продали її картини на 325 000 грн, а гроші перерахували на біонічні протези для потерпілих на війні військових.

У грудні в Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві відкрилася виставка Соні Морозюк під назвою «Мазня».

Про справу Гринкевича

У грудні 2023 року львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали за спробу дати хабар у розмірі 500 тисяч доларів посадовцю ДБР, яке розслідує справу про оборудки із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

За даними слідчих, компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Однак низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей.

Слідством встановлено, що це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 мільярда гривень.

Після скандалів міністерство оборони вирішило розірвати угоди з компаніями, пов’язаними з Гринкевичами, які є одними із найбільших їхніх постачальників.

Читайте також

  • НАБУ завершили слідство щодо хабарництва нардепа з Харкова.
  • Соня Морозюк розірвала заручини із сином Гринкевича, а кошти з його подарунків передасть на ЗСУ.