Ситуація з електроенергією має стати кращою в середині лютого, оскільки до того часу відновлять пошкоджені енергооб’єкти.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу.

За його словами, нині ситуація досить складна, позаяк після останньої російської ракетної атаки пошкоджено 9 енергоблоків вугільних електростанцій.

«Так само були пошкодження і трансформаторних підстанцій Укренерго. Зараз триває відновлення цих об’єктів. Але коли ми говоримо про генерацію, тут швидкого відновлення не може бути. І я думаю, що перші результати ми відчуємо в середині лютого», — зауважив очільник Центру досліджень енергетики.

На сьогодні дефіцит генеруючих потужностей становить понад 20%, а в деяких регіонах він ще більше. Зокрема в Київському регіоні спостерігається близько 40% дефіциту загального споживання.

Найскладніша ситуація залишається в Києві та прифронтових областях, це стосується Херсону та частини Харківщини.

На Київщині проблема не лише із загальним енергоживленням, а й зі станом локальних мереж, на яких виникають невеликі аварії. Своєю чергою це впливає на постачання електроенергії споживачам. Також значні проблемі зі світлом на Одещині.

Директор Центру досліджень енергетики попередив, що найближчі тижні значних змін у графіках відключення не буде.

«За два-три тижні графік, який є зараз, суттєво не покращиться. А далі — усе залежить від результатів наступних атак», — сказав Харченко.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.