Зловмисником виявився 45-річний безробітній харківʼянин. Чоловіка доставили до районного управління для проведення слідчих дій.

Правоохоронці розшукали особу, яка пошкодила історичну пам’ятку, розташовану у центрі Харкова. Ним виявився 45-річний чоловік, який визнав свою вину та повідомив, що під час скоєння правопорушення знаходився в стані алкогольного сп’яніння. 

«Під час спілкування зі слідчим чоловік вину визнав повністю. Пояснив, що знаходився в стані алкогольного сп’яніння, вирішив сокирою відкрити коробки, під якими знаходились пам’ятки культури. Хотів, щоб “вони подихали, подивились світ”», – ідеться в повідомленні.

У зв’язку з тим, що в ході досудового розслідування встановлені нові обставини, слідчі перекваліфікували злочин. Чоловікові загрожує до 3 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають, встановлюються всі обставини злочину.

Пошкоджені половецькі баби у центрі Харкова / Фото: Поліція Харківської області

Нагадаємо, У ніч проти 2 листопада невідомі пошкодили три пам’ятки археології — половецьких баб кінця XI — початку XII століття — у центрі Харкова перед історичним музеєм. Поблизу пошкоджених історичних памʼяток правоохоронці виявили сокиру без рукоятки.

Довідка

Кам’яні половецькі баби датуються IX-XIII століттям. Вони зображують чоловіків-воїнів і жінок, і попри примітивність, показують як виглядали кочівники, їхній одяг, прикраси та озброєння.

Фігури, що датуються XII століттям, привезені з Ізюмського району. Їх установили на цьому місці у 2013 році. До цього вони були приховані від очей перехожих у внутрішньому дворику музею.

Читайте також