Наразі на Харківщині працює 38 піротехнічних розрахунків.

За минулий тиждень їм вдалося знешкодити 44 одиниці російських боєприпасів, які залишилися на деокупованих територіях області. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Харківській області.

Всього, з початку повномасштабного вторгнення піротехніки ДСНС обстежили близько 6 тисяч гектар території, з них 214 за допомогою машин механізованого розмінування.

Також було розміновано 306 кілометрів автомобільних доріг, 3171 кілометра ЛЕП,159 км залізничних колій та 223 км газопроводів. 

Усього було виявлено та знешкоджено 91 тисячі 60 вибухобезпечних предметів.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також