Механізатор не отримав поранень.

Сьогодні вранці, 15 квітня, у полі поблизу села Явірське Балаклійської громади тракторист наїхав на вибухівку. Внаслідок детонації трактор отримав пошкодження. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Харківській області.

«На щастя механізатор не постраждав. На місці події також працювали рятувальники, сапери ДСНС та правоохоронці. Тип вибухового пристрою встановлюється», – ідеться в повідомленні.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також