З відповідною пропозицією вони звернулися до Харківської обласної адміністрації. 

Харківські активісти звернулися до ХОВА з пропозицією про перейменування п’яти станцій метро у Харкові. Про це повідомили у Телеграмі «Деколонізація. Україна» 

Станцію метро «Академіка Павлова» пропонують перейменувати у станцію «Василя Стуса». «Героїв Праці» замінити на «Салтівську». Станцію метро «Завод імені Малишева» пропонують назвати «Танковий завод». «Проспект Гагаріна» перейменувати в станцію «Левада», а «23 серпня» в «Павлове Поле».

За словами активістів, до розпорядження голови Харківської ОВА щодо перейменування радянських та імперських назв лишилось мало часу, тому вони надіслали свою пропозицію.

Нагадаємо, 28 червня співробітники Харківського метрополітену почали встановлювати на колійні стіни таблички з новою назвою «Вокзальна».

Нагадаємо, що раніше розпорядженням Харківського міського голови Ігоря Терехова було перейменовано станції метро «Південний вокзал» та «Пушкінська» на «Вокзальна» та «Ярослава Мудрого» відповідно.

Програма «Прозорі міста» дослідила деколонізацію назв у 83 містах 23 областей України у період із березня 2022 року по 28 травня 2024 року. Кривий Ріг, Харків Дніпро, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Краматорськ, Камʼянське, Полтава й Одеса – серед лідерів в Україні, в цих містах перейменування робили найчастіше.

Читайте також

  • На початку червня стало відомо про суперечку між японським волонтером Фумінорі Цучіко, який під час повномасштабного вторгнення переїхав до Харкова, та його помічницею Наталею Грама. Фумінорі звинуватив жінку у шахрайстві та використанні його імені для зборів. Що насправді відбулося та що планують робити далі сторони конфлікту — намагалися розібратися журналісти Ґвара Медіа.
  • На Харківщині перейменують 4 населених пункти. Депутати Харківської обласної ради подали запит до Верховної Ради України про перейменування деяких сіл.