В Україні затвердили зміни, які дозволяють проводити обстеження зруйнованого житла на територіях активних бойових дій. Про це повідомили в Урядовому порталі.

Раніше дані про знищені об’єкти на цих територіях не потрапляли до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. Відповідно, громадяни не могли отримати компенсації.

Нововведення передбачають, що за рішенням уповноваженого органу та з урахуванням безпекової ситуації відповідна комісія може проводити обстеження, а складений за його результатами акт може бути використаний для отримання компенсації за знищене житло за програмою єВідновлення.

Детальніше про програми компенсацій

Програма уряду України «єВідновлення» — ініціатива щодо надання компенсацій українцям за зруйноване чи пошкоджене внаслідок військових дій житло. ЇЇ було створено 10 травня 2023 року. Наразі Харківщина лідує по кількості виплат за цією ініціативою. За інформацією актуальною на початок червня, на Харківщині вже виплатили понад 1,7 мільярда гривень компенсацій.

З використанням житлових сертифікатів, наданими єВідновленням,придбано 484 об’єкти нерухомості на території Харківської області — 368 квартир та 116 приватних будинків. Сумарна вартість придбаного житла складає 89,68 мільйона. Найпопулярніше його розташування у Харкові, Ізюмі та Чугуївській громаді.

Нагадаємо, від початку 2024 року російська армія завдала понад 2100 ударів по цивільній інфраструктурі Харківщини, 100 з них по самому Харкову. Всі обстріли РФ здійснювала по цивільній інфраструктурі — житлових будинках, школах, дитячих садочках, університетах, лікарнях та інших об‘єктах, використовуючи різні види озброєнь.

Читайте також