Аналітики Опендатабот зазначили, що у Харківській та ще низці областей компанії із забезпечення електроенергією стали найбільшими роботодавцями.

Про це йдеться у звіті платформи.

За їхніми даними, такі компанії стали найбільшими роботодавцями у Черкаській (ПАТ “Черкасиобленерго”), Сумській (АТ “Сумиобленерго”), Івано-Франківській (АТ “Прикарпаттяобленерго”), Хмельницькій (АТ “Хмельницькобленерго”), Чернігівській (АТ “Чернігівобленерго”), Кіровоградській (ПРАТ “Кіровоградобленерго”), Харківській (АТ “Харківобленерго”), Херсонській (АТ “Херсонобленерго”) та Одеській (АТ “ДТЕК Одеські електромережі”) областях.

У Опендатабот зазначають, що на розмір штату енергетиків по всій Україні вплинули одні й ті самі чинники.

«Зміна чисельності персоналу АТ «Хмельницькобленерго» частково викликана воєнним станом — більше ста наших працівників захищає Батьківщину в лавах ЗСУ. Також відбувся важливий процес об’єднання районів електричних мереж, в результаті якого частина працівників пенсійного віку вийшла на пенсію», — зазначила заступниця директора із звʼязків з громадськістю АТ «Хмельницькобленерго» Олена Гриневич

Прессекретарка Чернігівської філії Катерина Дроздова каже, що оскільки це підприємство критичної інфраструктури, яке має цілу низку завдань і певні зобов’язання перед споживачами, кількість його працівників зменшувати ніхто не планує.

Нагадаємо, енергетики Харківщини за минулу добу заживили понад 1,9 тисячі абонентів, які були знеструмлені через російські обстріли.

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

У звʼязку зі складною ситуацією в обʼєднаній енергетичній системі України з 17 по 20 травня у Харкові та області застосовуватимуть оновлений графік відключень світла. 

Читайте також