На цьогорічній події, що триватиме з 13 квітня по 30 червня, звучатимуть класичні твори переважно від українських музикантів та композиторів. Крім цього, на KharkivMusicFest виступлять і міжнародні митці.

Захід відкриє одна із найвідоміших скрипальок України Богдана Півненко у супроводі Фестивального оркестру KharkivMusicFest на сцені ХНАТОБа. Торік мисткиня презентувала українську музику в усьому світі, зокрема у Карнегі холі (Нью-Йорк, США), Берлінській філармонії (Німеччина), Палаці каталонської музики (Барселона, Іспанія) тощо.

Програма концерту поєднує «Пори року» українських композиторів сучасності Золтана Алмаші й Олександра Гоноболіна та відомі твори Антоніо Вівальді й Астора П’яццоли.

Диригуватиме заслужений діяч мистецтв України, диригент Юрій Яковенко. Близько 20 років він працює в Харківському національному театрі опери та балету.

Програма фестивалю

20 квітня та 5 травня

Пройдуть камерні концерти «Музика спротиву і надії» в залах Харківського національного університету мистецтв імені І. Котляревського. Ідея проєкту – презентувати творчість українських композиторів. Особлива увага приділятиметься саме харківським митцям. Зокрема відвідувачі почують скрипки Дмитра Амстибовського, Станіслава Калініна та торішні твори молодих композиторів Харкова.

У червні

Відбудеться концерт-імпровізація з поєднання українського та грецького фольклору з бузукі від Каті Курдиновської та Ігоря Ходжаніязова. А також концерт Inside the war, де виконають твори-рефлексії від війни лауреатів щорічного Міжнародного конкурсу молодих композиторів ім. Б. Лятошинського.

Крім того, сольно виступить норвезький піаніст та композитор Аксель Колстед. Він написав понад 40 творів для різних ансамблів, сольних інструментів та оркестрів.

Фестиваль закриє оркестр KharkivMusic Fest.

Особливості KharkivMusicFest

Однією з візитівок події є розписані піаніно проєкту Art Piano. Цьоріч публіці представлять шість інструментів. Їх розташують на безпечних локаціях міста – у метро, ТЦ Французький бульвар тощо.

Крім цього, проведуть серію онлайн-бесід для всіх охочих KharkivMusicFest Talks, де спікерами виступлять провідні музичні діячі України, США та Європи. Серед запрошених гостей:

  • український композитор Олександр Щетинський;
  • джазовий виконавець Леонід Чижик;
  • американський композитор та піаніст Річард Камерон Вульф;
  • композитор, диригент та піаніст Вірко Балей тощо.

Ще однією особливістю цьогорічного KharkivMusicFest стане експериментальний танцювальний проєкт, створений спільно з німецькою хореографкою та танцівницею Сашою Вальц.

Відкриття фестивалю

  • Дата: 13 квітня
  • Час: 17.00
  • Місце: Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка/Схід Опера 

KharkivMusicFest організований фондом громади Харкова «Толока».

  • Харківський цифровий арт-проєкт CityX представили у Нью-Йорку.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.