Понад 50% учасників опитування стосовно долі пам’ятника російській імператриці Катерині II проголосувало за його демонтаж з Катерининської площі. Голосування проводилось на сторінці громадських обговорень. 44,5% бажають залишити Катерину II.

Підтримав ідею знести пам’ятник навіть скандальний через свої проросійські погляди й мер міста Геннадій Труханов:

Особисто я голосуватиму “за” демонтаж пам’ятника та перенесення його до парку імперського та радянського минулого, про ідею створення якого я розповідав кілька місяців тому. Попри війну, яка йде в нашій країні, нам вдалося дотриматися законної демократичної процедури. Попри спроби провокаторів дестабілізувати ситуацію в місті, наша громада зберегла вірність демократичним цінностям, — заявив Труханов.

Тепер питання щодо перенесення Катерини II винесуть на найближчу сесію міської ради.

2 листопада в Одесі на голову пам’ятника російський імператриці одягнули червоний ковпак ката та прикріпили до руки зашморг з мотузки. Таким чином одесити хотіли нагадати, як саме Катерина ІІ ставилася до України та її громадян (як кат).

фото Сергій Гуцалюк

Це не перший раз, коли містяни намагаються висловити своє ставлення до пам’ятника «Каті» (саме так її називають одесити, – ред.). Люди вважають, що в місті не має місця імперському символу. Одесити вже декілька разів обливали пам’ятник червоною фарбою.

фото «Думская»

Нагадаємо, нещодавно Міністерство культури та інформполітики України пояснило, що робити з пам’ятниками російської та радянської історії.