До дня свободи преси, 3 травня, організація «Репортери без кордонів» оприлюднила Індекс свободи слова у країнах світу. Україна опинилася на 79-ій сходинці.

Порівняно з попередніми роками показники покращилися на 27 сходинок, у 2022 країна була на 106-му місці, у 2021 році — на 97-му.

Цього року рейтинг очолюють здебільшого скандинавські країни — Норвегія, Ірландія, Данія, Швеція та Фінляндія. Російська Федерація посіла 164 місце. Замикають рейтинг В’єтнам, Китай та Північна Корея.

Індекс свободи слова / Ресурс: rsf.org/en/index

«Розв’язаний Росією 24 лютого 2022 року збройний конфлікт ставить під загрозу виживання українського медіапростору. У цій інформаційній війні країна перебуває на передовій протидії експансії кремлівської пропагандистської системи», — зазначають «Репортери без кордонів».

Зокрема, в описі дослідження повідомляється, що українські ЗМІ частково перебувають під контролем олігархів та несуть на собі наслідки російської агресії. Інформаційна війна з Росією призвела до заборони прокремлівських ЗМІ та обмеження доступу до російських соцмереж. Воєнний стан теж інколи обмежує свободу преси. Серед усього, українські медіа втратили частину фінансування з реклами та підписок — це загрожує припиненням існування таких ЗМІ.

Читати далі: Комітет захисту журналістів закликав не заважати українським медіа висвітлювати ситуацію на фронті.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.