За майже рік функціонування програми «єРобота», 4600 підприємців отримали гранти на загальну суму понад 3 мільярди гривень, повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час ефіру Національного телемарафону.

Найбільшу кількість грантів видали в рамках програми «Власна справа», що надає можливість отримати мікрогрант до 250 тисяч гривень для початку або розширення бізнесу.

За цією програмою видали 4189 мікрогрантів сумою 1 мільярд гривень. Очікується, що підприємці створять 11 тисяч робочих місць.

Головною метою грантових програм є створення нових робочих місць. Отримувачі мікрогрантів зобов’язані створити 1-2 робочих місця залежно від суми гранту та працевлаштувати на них безробітних, яких рекомендує Держслужба зайнятості. У разі невиконання цієї умови протягом 6 місяців, отримувач гранту зобов’язаний повернути кошти.

Програма «єРобота» включає різноманітні грантові програми, спрямовані на підтримку підприємництва та створення робочих місць. Серед них — програми мікрогрантів для відкриття або розвитку бізнесу, гранти для переробних підприємств, садівництва, виноградарства та тепличного господарства.

З іншого боку, в Україні зросла кількість підприємств, які відчувають проблеми з пошуком персоналу. У квітні 2023 року 26,9% підприємств відчули брак кваліфікованих працівників. У березні показник був менший — 19,9%. Водночас поменшало роботодавців із 7% до 4,9%, які повідомили, що їм легко знайти некваліфікованих працівників.

Читати також:

  • У службі зайнятості розповіли, про відкриті вакансії на Харківщині. Серед них: водій навантажувача – 20 000 грн, обрубувач – 18 370 грн, менеджер (управитель) зі збуту – 18 000 грн.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.