Бригадний генерал Михайло Драпатий, заступник начальника Генштабу ЗСУ, очолив оперативне угруповання військ «Харків».

Про це повідомили видання РБК-Україна, 24 канал та KHARKIV Today з посиланням на власні джерела.

«Після стрімкого прориву лінії оборони на Харківщині Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський змінив командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Харків”», — йдеться у публікації KHARKIV Today.

За їхньою інформацією, Драпатий змінив на цій посаді бригадного генерала Юрія Галушкіна. В оперативному командуванні «Хортиця» повідомили, що згідно з рішенням військового керівництва Михайло Драпатий був призначений командувачем угруповання «Харків» 11 травня. Водночас Драпатий залишається на посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

«Коментувати кадрові рішення — це прерогатива Командування», — повідомив речник ОСУВ «Хортиця» Андрій Задубінний у коментарі журналістам Ґвара Медіа.

Оперативне угруповання військ «Харків» — це об’єднання Сухопутних військ Збройних сил України, що входить до складу оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця». Його створили під час російського вторгнення в Україну у 2022 році. Частини угрупування брали участь у Харківському контрнаступі.

Михайло Драпатий — український військовослужбовець, бригадний генерал ЗСУ. Під час російської агресії 2014 року був командиром 2-го механізованого батальйону 72-ї ОМБр, керував операцією в Маріуполі 9 травня та прориву з Ізваринського котла в серпні. Пізніше очолював 58-у ОМПБр (2016-2019).

У 2022 році керував звільненням правобережжя Херсонщини як командувач угруповання «Херсон». У 2024 році став заступником начальника Генштабу, а в травні очолив угруповання «Харків» під час нового російського наступу.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії.

За даними ISW, РФ, ймовірно, контролює Огірцеве, Гатище, Тихе на захід від Вовчанська. Йдуть бої за Бугруватку, на півночі від Харкова — за райони, куди просунулися росіяни.

Нагадаємо, що Генштаб ЗСУ зазначив, що на Харківському напрямку ситуація залишається складною та динамічно змінюється. Ведуться бойові дії на напрямках Пильна — Лук’янці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром — Бугруватка. Протягом доби на цих напрямках військо РФ здійснило 22 штурмові дії, із них 14 — ще тривають. Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. РФ задіяла значні сили для ведення наступу на місто в складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. У зведенні зазначається, що за добу на цьому напрямку РФ втратила 100 окупантів.