Фейк. У Пентагоні створили відео з написом «Support Kyiv»

Анна Орманжи - 17 Березня 2024 | 10:35

Російська пропаганда постійно використовує логотипи відомих компаній та державних структур для створення підроблених відеосюжетів. Так, нещодавно наша команда вже розбирала фейковий відеосюжет нібито від Державного департаменту США. Цього разу російські пропагандисти поширили відеоролик на підтримку України з написом «Support Kyiv» нібито створений Пентагоном. Аналіз відео читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

5 березня російський Telegram-канал «V Рука Кремля Z» (архів) поширив новину про те, що Пентагон нібито створив відеоролик на підтримку України з написом «Support Kyiv», однак назву міста Київ написали таким чином, що за зовнішнім виглядом вона нагадує нецензурне слово. Новина містить відеоролик з логотипом, схожим на оригінальний логотип Державного Департаменту США, а також скріншот з опублікованого відео.

«Пентагон «викотив» епічний ролик на підтримку хохлів, але є нюанс – слово «Kyiv» більше схоже на слово «Тут знову щось з паркану», стверджується у дописі. 

Протягом доби відбулось масове поширення новини в інших пропагандиських Telegram-каналах, таких як «Юлия Витязева»(архів), «Александр Скубченко» (архів), «Alex Parker Returns» (архів), «На самом деле в Киеве» (архів), «ТалипоV 𝐎𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞 🅉» (архів) та багатьох інших.

«Точно відображає ставлення США до України: підтримка — х@й» — транслюється наратив у дописі пропагандиста Олександра Скубченко.

Також до поширення долучились групи в російській соцмережі «ВКонтакте» (архів) та пропагандиські ЗМІ, зокрема «Мрія»(архів), «ZOV Херсон» (архів), «ZOV Киев» (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Пентагон (Pentagon)

Пентагон – це назва будівлі головного офісу Міністерства Оборони США (U.S. Department of Defense) у штаті Вірджинія поблизу Вашингтона. Також назва «Пентагон» асоціюється з самим Міністерством оборони США. Офіційні ресурси міністерства представлені сайтом, сторінками в соцмережах Facebook, X, LinkedInInstagram та каналом на платформі Youtube.

Ми перевірили офіційні ресурси Міністерства оборони США, поширений відеоролик на них відсутній.
Щобільше, відеоролик не міг бути створений міністерством, тому що логотип, який міститься у верхньому правому куті відеоролика не використовується міністерством, він ідентичний до логотипу іншого відомства – Державного департаменту США.

Державний департамент США (U.S. Department of State)

Державний департамент США є виконавчим департаментом федерального уряду США, який відповідає за зовнішню політику та міжнародні відносини країни. Офіційні ресурси департаменту представлені сайтом, сторінками в соціальних мережах Facebook, X та Instagram, а також каналами на платформах Youtube та Flickr.

Аналіз відео

Відеоролик має широкоформатний розмір зі співвідношенням сторін 16:9. Державний департамент США розміщує відео даного формату на офіційному сайті, в соцмережі Х, Facebook та каналі Youtube. Перевіривши всі офіційні ресурси департаменту, ми з’ясували, що відповідний відеоролик на них відсутній.

Загалом відеоролик не містить титри, супроводжується фоновою музикою, містить напис «Support Kyiv» та логотип у верхньому правому куті, який використовує Державний департамент США в оригінальних відео.

Про підробку відеоролика свідчать такі ознаки, як:

  • використання виразу «Support Kyiv», його не використовують відомства США (використовується «Support Ukraine»);
  • використання шрифту для частини напису «Kyiv», його не використовує Державний департамент США у своїх оригінальних відео;
  • – відсутність відео на офіційних ресурсах департаменту.

Сам відеоролик це монтаж з уривків відеокліпу на пісню «Фортеця Бахмут» відомого українського музичного гурту «Антитіла», опублікованого 10 лютого 2023 року.

Таким чином, російські пропагандисти створили «дурний» фейк, сплутавши логотипи відомств США та підставивши вирази, що не використовуються департаментами. Ба більше маючи на меті дискредитувати ставлення США до України, в результаті зробили рекламу творчості українського гурту.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.