Постер до фейкового відео про відсторонення французьких поліцейських-мусульман від супроводу олімпійського вогню

Фейк. Поліцейських, які сповідують іслам, відсторонили від супроводу естафети Олімпійського вогню у Франції

Ігор Сум - 31 Травня 2024 | 23:40

У квітні та травні наші фактчекери спостерігали хвилю дезінформації спрямовану на дискредитації цьогорічних Олімпійських ігор та уряду Франції тощо. Цього разу мережею поширилася інформація про те, що через наявність терористичної загрози від супроводу Олімпійського вогню у Франції відсторонено поліцейських, які сповідують іслам. Чи це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канали «Шейх Тамир» (архів), «Кот Костян» (архів) «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» (архів) поширили інформацію про те, що у Франції всіх поліцейських, які сповідують іслам, відсторонили від супроводу естафети Олімпійського вогню.

Скриншоти з фейкового відео про відсторонення французьких поліцейських-мусульман від супроводу олімпійського вогню

Як доказ, автори Telegram-каналів додали відеосюжет французькою мовою. В ньому розповідають, що Генеральний директорат внутрішньої безпеки Франції (фр. Direction générale de la Sécurité intérieure, DGSI) повідомив Національній поліції Франції, що підозрює, що серед поліцейських-мусульман можуть бути ті, що завербовані радикальними угрупованнями. Як наслідок, поліція усунула від супроводу Олімпійського вогню поліцейські що сповідують іслам, а також, було обмежено доступ до інформації про організацію олімпійських заходів близько 120 співробітникам-мусульманам. 

Скриншоти з фейкового відео про відсторонення французьких поліцейських-мусульман від супроводу олімпійського вогню

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У правому верхньому куті відео знаходиться логотип «TF1».

Скриншот із фейкового відео про відсторонення французьких поліцейських-мусульман від супроводу олімпійського вогню

Цей логотип належить французькому телеканалу TF1, що належить медіагрупі TF1 Group. Ідентичний логотип ми знайшли на відео опублікованих на офіційних ресурсах каналу.

Відео на офіційному Youtube-акаунті французького телеканалу TF1

Ми перевірили офіційні ресурси телеканалу та не знайшли поширене Телеграм-каналами відео про відсторонення поліцейських.

Тож ми надіслали запит з проханням TF1 Group відповісти, чи дійсно вони є авторами відеосюжету про усунення поліцейських-мусульман від супроводу естафети Олімпійського вогню. У відповідь TF1 Group спростувала свою причетність до відео, зазначивши, що дане відео є фейковими новинами.

Спростування від TF1 Group фейкового відео про відсторонення французьких поліцейських-мусульман від супроводу олімпійського вогню


Отже, інформація про відсторонення від супроводу естафети Олімпійського вогню поліцейських, котрі сповідують іслам, є фейковою. 

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.