Ця інформація не відповідає дійсності. Росіяни посилаються на слова командувача Військово-повітряних Сил Німеччини Інго Герхартца зі статті у німецькому виданні Bild. Проте у своєму виступі Інго Герхатц каже інше: НАТО треба бути готовим до того, що росія може застосувати ядерну зброю. 

Що сталось?

Виступаючи на міжнародному симпозіумі Seapowers у місті Кіль, 56-річний командувач Військово-повітряних Сил Німеччини Інго Герхартц оголосив про те, що Північноатлантичний альянс повинен готуватися до застосування ядерної зброї на території України.

Таку інформацію розповсюджують російські ЗМІ, а саме: “Аргументы и факты”, “Lenta.ru”, “Росбалт”.

У своєму матеріалі російські медіа посилаються на німецьке видання Bild.

Також журналісти пишуть: Німеччина не має у своєму розпорядженні власних ядерних боєприпасів, проте на території країни розміщено тактичну ядерну зброю США. При цьому сам командувач не може наказати застосувати ядерні бомби без санкції керівництва США і НАТО. Але те, що Герхартц з такою легкістю міркує про перехід конфлікту у фазу ядерного зіткнення, не може не турбувати.

Спростування

У своєму виступі Герхартц нічого не говорив про можливий ядерний удар з боку НАТО на території України. Видання Bild пише, що на міжнародному симпозіумі генерал ВПС Німеччини попередив: Альянс має бути готовий застосувати ядерну зброю у разі потреби, якщо росія зробить це першою.

Інго Герхартц

Між іншим, НАТО неодноразово наголошували на тому, що не планують вводити війська в Україну або створювати безпілотну зону.

Про це також говорив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

“Ми не плануємо розгортати війська НАТО в Україні”, – сказав Столтенберг в інтерв’ю BBC. Північноатлантичний альянс зосереджується на наданні підтримки Києву.

“Є різниця між тим, щоб бути членом НАТО та бути сильним і цінним партнером, як Україна. У цьому немає жодних сумнівів”, – сказав генеральний секретар Альянсу.

росія й далі продовжує погрожувати ядерною зброєю. 

Країна-агресорка вдається до маніпуляцій темою ядерної зброї, щоб потім висвітлювати реакції на свої заяви з позиції жертви та продовжувати тактику шантажу і залякування, пояснюють у Центрі протидії дезінформації при РНБО в Україні.

російські змі  неодноразово брехали, нібито росія не нападає на Україну, а лише захищається, через погрози Володимира Зеленського. Йдеться про виступ Президента України на Мюнхенській конференції з безпеки, де фраза про ядерну зброю була сказана у контексті Будапештського меморандуму. Згідно з ним, Україна відмовилась від ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки. До речі, цей меморандум був також підписаний росією. Але анексія Криму та війна на Донбасі показала відсутність гарантій безпеки. 

20 червня проросійські канали публікували фейкове повідомлення про те, що колишній держсекретар США Гілларі Клінтон закликає передати частину ядерного арсеналу українцям, щоб вони могли гідно відповісти путіну. 

Висновок 

Аби поширювати власні наративи, російські ЗМІ вдаються до маніпуляцій та перекручування слів або повідомлень закордонних медіа. Закликаємо уважно ставитись до будь-яких “цитат” з проросійських джерел та власноруч перевіряти оригінали.

Нагадуємо! Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи будь-яку іншу інформацію — надсилайте її у наш фактчек-бот “Перевірка”. Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.