Ці сповіщення мають інформаційний характер і не є заміною повістки в суд. До того ж, у налаштуваннях ви можете просто увімкнути або вимкнути сповіщення, що надходять, повідомляють у пресслужбі порталу “Дія”. 

Що сталось?

У наш бот “Перевірка” почали масово надсилати інформацію про те, що вже незабаром через портал “Дія” вручатимуть повістки до суду. Нібито для цього напередодні до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” спеціально внесли зміни щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану. У постах від користувачів бота йшлося про те, що нововведення дозволить вручати українцям повістки до суду в онлайн-режимі і так само видавати судові рішення.

Спростування

Зараз через війну в Україні важче інформувати учасників про судові засідання. Тому до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” внесли зміни. Зміни передбачають, що державний портал “Дія” зможе інформувати громадян за допомогою сповіщень. Також через додаток надсилатимуть сповіщення, де буде зазначено місце та час суду, номер справи та її статус.

Проте це не є офіційним повідомленням — це інформація для учасника судового процесу.

Щоб громадянин міг вжити необхідних заходів для захисту свої прав та інтересів. 

Метою законопроекту, таким чином, є “запровадження додаткового повідомлення учасників судового процесу про розгляд справи з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в тому числі з використанням мобільного додатку порталу “Дія”. Крім того, повістки продовжать надходити у паперовому вигляді поштою.

На відміну від сповіщення, повістка несе процесуальні наслідки.

В самому ж додатку можна буде побачити інформаційне повідомлення, яке в жодному разі не замінює судову повістку, що приходить у загальному порядку. Від сповіщення в “Дії” можна буде просто відписатися, — пояснюють у пресслужбі порталу.

Раніше портал запустив сповіщення про самі судові засідання. Це зробили для того, аби люди не хвилювалися, коли паперове повідомлення загубилося, оскільки вся інформація є в застосунку. За цей час українці встигли отримати майже мільйон таких сповіщень у “Дії”. 

Ось тут ви можете ознайомитись з детальною інформацію про те, які зміни внесли до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Висновок 

Інформація про видачу судових повісток через “Дію” є фейком на основі реально існуючого законопроекту. Сповіщення у додатку матимуть виключно ознайомлювальний характер і в жодному разі не будуть прирівнюватися до офіційних повісток. 

Нагадуємо! Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи будь-яку іншу інформацію — надсилайте її у наш фактчек-бот “Перевірка”. Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.