З 8 травня українські водії зможуть скористатися новим безплатним сервісом онлайн-бронювання перетину кордону єЧерга.

Як повідомляє заступник голови Держприкордонслужби Мустафа Найєм, систему впровадять на 16 найбільш критичних та завантажених пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою — Рава-Руська, Краківець, Шегині, Ужгород, Порубне, Тиса (Чоп) – Захонь, Рені тощо.

Реєстрація в єЧерзі здійснюватиметься заздалегідь у зручному місці, а не безпосередньо на пункті пропуску. Скористатися сервісом можна буде з будь-якого пристрою з виходом в інтернет. Сповіщення про наближення черги надходитимуть у вигляді СМС та телефонних дзвінків.

«Ми свідомі того, що єЧерга не розв’яже проблему існування самої черги, а лише упорядковує її. Головною причиною черг є мала пропускна здатність інфраструктури пунктів пропуску, які не були готові до такого потоку транспорту після блокування наших портів агресором», — зазначив Мустафа Найєм.

За його словами, реєстрація водіїв в електронній черзі розпочнеться з 8 травня. Це можна зробити в застосунку чи на сайті. До кінця травня єЧерга буде працювати в тестовому режимі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що з наступного тижня послугою зможуть користуватися водії вантажівок, з липня — водії автобусів, з серпня — власники легкових авто.

Зазначимо, що торік з 12 грудня система електронної черги запрацювала на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». У 2023 році роботу з впровадження єЧерги зосередять на пунктах пропуску на кордоні: з Польщею – Ягодин, Рава-Руська, Краківець, Шегині; Румунією – Дякове, Порубне, Красноїльськ, Дяківці, Біла Церква; Словаччиною – Ужгород; Угорщиною – Чоп (Тиса), Лужанка, Дийда; Молдовою – Могилів-Подільський, Рені.

Крім цього, Найєм зазначив, що команда працює над поширенням послуги на пасажирські перевезення.

Читати далі: У Дії можна буде купувати та продавати авто.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.