Чоловік публічно закликав присутніх у магазині підтримувати дії РФ. Зокрема, він сказав, що «совсем скоро Харьков станет русским городом», повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Як встановили слідчі, 61-річний мешканець Харкова був неодноразово судимим. Зокрема, з не погашеною судимістю, чоловік вчинив кримінальне правопорушення проти нацбезпеки України.

Новобаварська окружна прокуратура Харкова направила до суду обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності відповідно до ч. 1 ст. 111-1 КК України.

Нагадаємо, що прокурори довели вину 53-річного мешканця Харкова, який поширював інформацію про переміщення, рух чи розташування українських військових в умовах воєнного стану. Чоловік мешкав у Салтівському районі, одному з найбільш постраждалих від російських обстрілів. Не дивлячись на це, чоловік допомогав ворогу — корегував вогонь.

Харків’янин зізнався, що писав коментарі. Втім, власної вини у цьому не визнав. Зазначив, що таким способом намагався попередити про прильоти.

26 квітня у Московському райсуді Харкова чоловіка визнали винним та призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Читати також:

  • Став «директором» підприємства в Балаклії: чоловіка обвинувачують в колабораціонізмі. 56-річний мешканець Балаклії перейшов на бік ворога торік у серпні, коли місто окупували війська РФ. Він став «в. о. директора» українського хлібоприймального ТОВ, до цього обвинувачений працював там головним інженером.
  • «Секретар-помічник»: ХАЦ ідентифікував підозрюваного в колабораціонізмі. Йдеться про 22-річного місцевого Андрущенка Олега Андрійовича. Під час окупації селища військами РФ він добровільно перейшов на бік ворога.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.