Учителям спеціальних та санаторних шкіл повернули двомісячний борг по заробітним платам.

Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Він зазначив, що борг із початку року з’явився через те, що отримали рішення від Держаудиту щодо призупинення виплат зарплатні працівникам дошкільних груп спеціальних і санаторної шкіл Харківщини.

«Це дійсно проблемне питання, яке виникло через колізії в законодавстві та відсутність чітко визначеного джерела видатків. Але через юридичну плутанину не повинні страждати люди, складна праця, яких має гідно оплачуватися!

Обласна військова адміністрація спільно із керівництвом Уряду протягом цього часу працювала над вирішенням та зробили все можливе, аби врегулювати питання», — каже Синєгубов.

На сьогодні двомісячна заробітна плата в повному обсязі сплачена. Кошти вже перераховані на рахунки навчальних закладів.

Контекст

21 грудня народний депутат із Харківщини Павло Сушко написав у своєму телеграм-каналі, що на нараду покликали керівників спеціальних шкіл, щоб вони зібрали з батьків дітей із вадами зору та слуху заяви на відрахування з дошкільних підрозділів.

За його словами, ОВА вимагає, щоб діти терміново пройшли повторне обстеження в ІРЦ.

«А взагалі дітей уже чиновники з адміністрації розподілили по інших дитячих садках міста, за вказівками заступниці Харківської ОВА Ковальської. Дуже потрібно хоч щось ліквідувати. Згадала про дошкільні підрозділи при спеціальних школах — існування яких чітко закріплено законами України», — зазначив Сушко у своєму повідомленні.

Нардепа підтримала голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. Вона сказала, що облрада нічого не знає з приводу зустрічей із керівниками закладів та стосовно закриття цих ДНЗ.

«По-друге, депутати обласної ради завжди були “за” фінансову підтримку дошкільних закладів, які є невід’ємною частиною закладу. По-третє, подібні питання мають обговорюватися із засновником цих закладів, а саме — з облрадою!», — написала вона.

Також голова Харківської облради закликала в найкоротший термін провести оперативну нараду з керівниками закладів та представниками обласної військової адміністрації по цьому питанню.

Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов відреагував на слова народного депутата Павла Сушка щодо відрахування дітей із вадами зору та слуху з дошкільних підрозділів у спецшколах. Він сказав, що нардеп маніпулює своїми словами.

На цьому історія не закінчилася і Павло Сушко почав публікувати відео вчителів, які з нового року не отримували заробітну плату. На це звернула увагу віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, яка зауважила під час наради щодо фінансування спеціальних і санаторних шкіл, які утворені Харківською облрадою та мають дошкільні групи урядовиця підкреслила, що в обласному бюджеті закладені кошти на такі виплати. Верещук наголосила, що працівникам спеціальних і санаторних шкіл Харківщини мають виплатити зарплату.

Після цього, журналісти Ґвара Медіа знову звернулися за коментарем до Олега Синєгубова. Він відповів, що «це не досить коректна інформація» та додав, що заклади дошкільної освіти мають фінансуватися не з обласного бюджету, а з бюджетів місцевого самоврядування.

«Мова не йде про школи, а про дитячі садочки, які функціонують при цих школах. Тут є певні нормативно-правові колізії, які я наразі не хотів би коментувати. Однак йдеться про те, що дошкільна освіта – це відповідальність органів місцевого самоврядування, тобто місцевого рівня, а не обласного. І тут виникає колізія щодо права фінансування цих фактично підрозділів», — сказав Синєгубов.

За його словами, відповідно до висновку аудиту, з обласного бюджету ці підрозділи не мають права фінансуватися. Посадовець додав, що зараз вони шукають механізм, щоб профінансувати їх.

Читайте також

  • Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів відвідали метрошколу в Харкові.