Заклади дошкільної освіти мають фінансуватися не з обласного бюджету, а з бюджетів місцевого самоврядування.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі Ґвара Медіа.

«Мова не йде про школи, а про дитячі садочки, які функціонують при цих школах. Тут є певні нормативно-правові колізії, які я наразі не хотів би коментувати. Однак йдеться про те, що дошкільна освіта – це відповідальність органів місцевого самоврядування, тобто місцевого рівня, а не обласного. І тут виникає колізія щодо права фінансування цих фактично підрозділів», — сказав Синєгубов.

За його словами, відповідно до висновку аудиту, з обласного бюджету ці підрозділи не мають права фінансуватися. Посадовець додав, що зараз вони шукають механізм, щоб профінансувати їх.

На запитання журналіста щодо слів віцепрем’єр-міністерки, міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про те, що в обласному бюджеті закладені кошти на такі виплати, Олег Синєгубов відповів, що це не досить коректна інформація.

Нагадаємо, що Ірина Верещук заявила, що проблема з фінансуванням виникла, зокрема, через відсутність чітко визначеного джерела видатків, із якого має здійснюватися фінансування заробітних плат працівників вищезазначених закладів. Однак, за офіційною інформацією Мінфіну, фінансування спеціальних і санаторних шкіл, які мають дошкільні групи, може здійснюватися з обласного бюджету за наявності відповідної програми.

Віцепрем’єрка доручила представникам Харківської ОВА врегулювати це питання, щоби працівники таких закладів якнайшвидше отримали свою зарплатню.

Читайте також

  • Голова ХОВА відреагував на заяви щодо відрахування дітей із вадами зору з дошкільних підрозділів.