За два роки повномасштабного вторгнення у Харківській області зареєстровано 22000 кримінальних проваджень за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Про це розповів керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

У рамках цих впроваджень розслідується загибель 2437 цивільних осіб, з яких 88 дітей, а також поранення 3556 осіб, з яких 275 неповнолітніх. Також розслідування триває стосовно зникнення понад 1000 цивільних.

«Від загальної кількості злочинів за фактами порушення законів та звичаїв війни, понад 15000 — це злочини пов’язані з нападами чи бомбардуванням будь-якими засобами цивільної інфраструктури. Дуже велика кількість, майже 4000 — злочини пов’язані з катуванням та іншим фізично-психологічним насиллям, яке вчинялося військовими РФ за відношенням до цивільного населення нашого регіону». — розповів Фільчаков.

Також на деокупованих територіях зареєстровано 101 впровадження стосовно умисного вбивства цивільних громадян військовими Росії, ще 427 злочинів пов’язані з незаконним позбавленням волі. Понад 2700 злочинів зареєстровані за фактом викрадення майна українських громадян.

«Також наразі ми розслідуємо кримінальні провадження за фактами зґвалтування українських жінок вчинених військовими Російською Федерацією. Ми вважаємо, що сексуальне насильство це стратегія ведення агресивної війни з боку Російської Федерації, яка спрямована на залякування цивільного населення».

Спочатку повномасштабного вторгнення повідомлено про підозру 208 особам. Зокрема, 81 підозра оголошена саме за порушення законів та звичаїв війни. Таким чином, підозру оголошено підозри 61 військовому РФ, 2 найманцям приватної військової кампанії, 12 учасникам незаконних збройних формувань так званих ЛНР та ДНР, а також 6 громадянам України.

Крім того, слідством встановлюються обставини часткового пошкодження або руйнування понад 44500 об’єктів, з яких:

  • 6000 — багатоповерхові будинки;
  • 20000 — приватні будинки;
  • 910 — заклади освіти;
  • 347 — заклади охорони здоров’я;
  • 5500 — об’єкти життєзабезпечення.

Також, за словами Фільчакова, постраждало багато підприємств, закладів культури та спорту.

Читайте також

  • За час повномасштабного вторгнення на Харківщині 4 рятувальники загинули, ще 35 – отримали поранення.
  • Удень 14 березня російські війська завдали ракетний удар по Харківській області.
  • Вночі 14 березня російські військові ударили безпілотниками по об’єктах теле- та радіоінфраструктури у Харківській області.