Суспільне Культура спільно з Українським Радіо опублікували текст Радіодиктанту національної єдності 2023 «Дороги України».

«Результати радіодиктанту оголосять у грудні, коли опрацюють усі листи», — йдеться в повідомленні.

Історія свята

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — щорічна акція, що має на меті об’єднати громадян навколо української мови. Подію вперше провели у 2000 році. Щорічно вона відбувалася 9 листопада (з винятком 2019 року, коли диктант провели 8 листопада).

Цьогоріч дату написання диктанту перенесли через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар. Текст Радіодиктанту-2023 написала поетеса, перекладачка, письменниця, лауреатка Шевченківської премії — Катерина Калитко, а прочитав актор, театральний режисер, виконавець ролі брата Олекси Довбуша в популярному фільмі «Довбуш» — Олексій Гнатковський.

У рік повномасштабного вторгнення диктант провели за розкладом. Авторкою тексту тоді стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його Народна артистка України Ада Роговцева.

До 2019 року учасники могли надсилати свої роботи фізичною та електронною поштою, а результати були доступні для самоперевірки з 11 листопада. Проте у 2019-му правила змінилися, відтоді учасники могли перевірити свої роботи протягом 15 хвилин після читання тексту, надіславши їх поштою, через Facebook або Viber. Тексти також приймалися в рукописному вигляді, а деякі використовували шрифт Брайля.

Читайте також

  • Укрпошта до Дня української писемності та мови запустила ініціативу «Листівка українською»: українці можуть відправити листівку своїм рідним та знайомим у будь-який куточок світу.