Українці можуть відправити листівку своїм рідним та знайомим у будь-який куточок світу. 

До Дня української писемності та мови Укрпошта ініціює відправлення листівок українською по Україні та за кордон. Мета такої акції – об’єднати кожного, хто залишився в Україні й хто чекає на повернення додому, розповіли у пресслужбі компанії.

«Це гарна ініціатива з популяризації української мови серед молоді. Крім того, сподіваюсь, що проєкт сприятиме й підвищенню мовної грамотності. Впевнений, що для українців, які через воєнні дії змушені були виїхати за кордон, буде зворушливо отримати лист з Батьківщини, написаний рідною мовою. Навіть за сотні тисяч кілометрів українська, яка є нашим маркером свободи та боротьби, єднає і надихає!» — зазначає Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Також, для всіх охочих на YouTube-сторінці компанії розміщено відеоінструкцію. На листівці обов’язково потрібно вказати дані отримувача, відправника та написати декілька слів українською. Детальніше з правилами можна ознайомитися за посиланням.

Укрпошта пропонує усім охочим публікувати у соцмережах фото/відеопроцес підписування та відправлення із хештегом #надсилаю_листівку_українською.

Довідка

Цьогоріч День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня, оскільки у 2023-му Православна церква України (ПЦУ) й Українська греко-католицька церква (УГКЦ) ухвалили перехід на новий календар, і дата Дня пам’яті Преподобного Нестора Літописця змінилася. 

Також, сьогодні пройшов традиційний Радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови.

Цього року текст до диктанту написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Голосом події буде актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий за головною роллю у фільмі «Довбуш».

Читати також:

  • Укрпошта оголосила випуск нової марки з із танками Leopard 2 та системою ППО Patriot.
  • У Харкові погасили марки «Міста Героїв. Харківщина».