Прокуратура Харківської області заочно оголосила про підозру відомій російській блогерці у публічних закликах до знищення українців.

25-річна громадянка Росії Ельвіна Боровкова, яка проживає в Ярославлі, має тисячі підписників у Telegram і TikTok. На цих платформах вона висловила підтримку російської агресії проти України.

Як зазначають правоохоронці, в одному відео вона каже: «Доброе утро, проснулись, увидели обстрелы-улыбнулись. Пусть уничтожат там все, под ноль, чтобы вообще ничего не осталось, чтобы даже напоминания о том, что когда-то Украина существовала не осталось». Згадуючи про Харків, вона додає: «Кстати, как там Харьков? Говорят, от него ничего не осталось…Такие вот мы, мы вот так вот работаем. Добейте выживших (сміх)».

За версією слідства, висновок лінгвістичної експертизи свідчив про те, що її відео містять заклики до геноциду українського народу шляхом позбавлення життя та фізичного знищення представників України. Там додали, що підозрювана бере участь у фінансуванні російських військових та закликала до терористичних актів проти мирного населення України.

Кримінальну справу розслідує СБУ в Харківській області. Прокуратура працює над оголошенням блогерки в міжнародний розшук.

Читайте також