Деякі з дітей розповіли, що були вимушені відвідувати російську школу.

До України вдалося повернути дев’ятеро українських дітей з тимчасово окупованих територій та за програмою Президента України Bring Kids Back UA. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець. 

«Сьогодні ми вже зустріли 3-річних сестричок, 6-річного хлопчика та 10-річну дівчинку з дитбудинків, щодо повернення яких зверталися опікуни та родичі до нашого Офісу. Також наш Офіс допоміг возз’єднатися мамі з 12-річною донькою. Всі вони вже на території України», – ідеться в повідомленні. 

За словами Лубінця, четверо дітей, які повернулися з ТОТ, відвідали Центр захисту прав дитини. Вони розповіли, що були вимушені ходити в російську школу.

За офіційними даними Харківської обласної прокуратури станом на 14 березня 2024 року, з 24 лютого 2022 року з окупованих території Харківщини до Росії депортували 743 дітей.

У грудні 2023 року Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець з посиланням на російську сторону заявляв про вивезених з України близько 700 тисяч дітей. Натомість під час міжнародної конференції з прав людини «Свобода або страх» він заявив про офіційно підтверджений факт вивезення з України понад 19,5 тисяч.

Більшість з депортованих, за словами Лубінця, це діти, які на початок повномасштабного вторгнення опинилися на тимчасово окупованих територіях. Точної інформації про кількість вивезених дітей у регіонах немає, заявив він.

У листопаді 2023 року Єльський університет проводив дослідження, в якому йшлось про понад 2,4 тисячі дітей з України у віці від 6 до 17 років, яких перевезли до 13 закладів по всій Білорусі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Раніше у Білорусі фактично визнали депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це розповідав на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА «громадський діяч» та «мотиваційний тренер» Олексій Талай.

Міжнародний Червоний Хрест розслідує викрадення українських дітей та вивезення їх білоруським ЧХ до Білорусі. Організація 20 липня передала цей випадок на розгляд Комітету з Відповідності та Посередництва, який розслідує питання порушення статуту Червоного Хреста.

Читайте також

  • На Харківщині внаслідок збройної агресії РФ постраждало 332 дитини.