Вранці росіяни завдали ударів по енергетичній інфраструктурі Харкова – в місті зникло світло, перебої води та опалення, не працює електротранспорт. Міський голова Харкова Ігор Терехов розповів про гіпотетичні маніпуляції, російських ІПСО щодо цієї теми та можливий від’їзд харків’ян.

Очільник міста сказав, що фахівці Харківобленерго та Укренерго роблять усе можливо, щоб повернути тепло, воду та світло у домівки харків’ян.

«Хочу сказати, що дійсно будуть навколо цього робити ІПСО, але Харків – це Україна. І ми обов’язково вистоїмо і переможемо. Розумію, що якась частина харків’ян може на декілька днів виїхати з міста [через відсутність світла та ракетні удари – прим. авт.]. Впевнений, що всі обов’язково повернуться», – коментує міський голова Харкова Ігор Терехов.

Також унаслідок ранкових російських обстрілів критичної інфраструктури деякі ділянки залізниці у Харківському вузлі залишилися знеструмленими. Харківводоканал 22-23 березня подаватиме воду на зниженому тиску через необхідність відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

За словами заступника голови ОП Олексія Кулеби, станом на зараз без електроенергії залишається 700 тисяч споживачів.  Тимчасово знеструмлено Харків та інші населені пункти Харківського, Лозівського та Куп’янського районів.

Терехов розповів про 74 Пункти незламності в Харкові, які відкрили з 5 ранку. За цей час їх відвідало понад 4,4 тисячі людей. Також протягом 22 березня мешканцям Харкова роздали 38 тисяч обідів. У такому ж режимі вони працюватимуть і надалі до відновлення електропостачання.

Також мер повідомив, що загалом російські війська завдали 19 ракетних ударів по Харкову 22 березня, що призвело до найбільших руйнацій енергетичної системи с початку повномасштабного вторгнення. 

Читайте також

Через російську атаку на енергосистему Харківщини у багатьох мешканців міста немає опалення. Забезпечені теплом лише 40 тисяч абонентів завдяки модульним котельням.