Попри триваюче повномасштабне вторгнення рф до України школи Харківщини готуються до нового навчального року: близько 12 тисяч першачків регіону мають розпочати навчання.

Департамент науки та освіти ХОВА прогнозує, що в області навчальний рік зможуть розпочати 12 199 першокласників.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що з урахуванням безпекової ситуації діти у 2022/2023 навчальному році можуть навчатися у закладах освіти, в яких вони навчалися до початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, за умови, якщо такий заклад працює.

kharkivoda.gov.ua/news/116858

Діти також можуть навчатися у закладах освіти за місцем їхнього тимчасового перебування. Для цього один із батьків, опікунів або інших законних представників має подати до закладу освіти, який обслуговує територію проживання дитини, заяву (особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника). 

До заяви додається:

–  копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу (за наявності);

–  оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о.

У МОН наголошують батькам, законним представникам дитини-переселенця, що в умовах воєнного стану за можливості подається один із нижче перерахованих документів:

–  довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

–  довідку про звернення за захистом в Україні;

–  посвідчення біженця;

–  посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Відомо, що лише чверть шкіл України зможуть відновити навчання офлайн. Проте, якщо на Черкащині 78% шкіл мають захисні споруди та укриття і готові прийняті школярів, то у Харкові новий навчальний рік може розпочатися лише в режимі онлайн. У місті зруйновано близько 110 шкіл.