Європейський союз передав один мільярд євро макрофінансової допомоги, перший транш у розмірі 500 млн євро – вже на рахунку НБУ.

Про це розповів премʼєр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, надходження другого траншу очікується вже завтра – 2 серпня.

«1 млрд євро — це частина великого пакету підтримки України в подоланні фінансових наслідків війни на загальну суму 9 млрд євро. Кошти допоможуть у фінансуванні першочергових бюджетних потреб. Вдячні Європейському Союзу за такий внесок — це вагома інвестиція в нашу спільну економічно-фінансову стабільність і безпечне майбутнє» – відзначив премʼєр.

Це лише перша частина пакета макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро, прийнятого Єврокомісією 18 травня та схваленого Європейською радою у рамках саміту 23-24 червня.

Додамо, що Україна прагне компенсувати дефіцит бюджету, спричинений повномасштабним вторгненням рф, тому планує укласти угоду з Міжнародним валютним фондом на суму 15-20 мільярдів доларів до кінця року.

Київ уже подав свій запит до МВФ, і зараз веде консультації з фондом щодо нового фінансування, яке, як він сподівається, надасть 20 мільярдів доларів протягом двох-трьох років у формі угоди stand-by або механізму розширеного фінансування (EFF).