З 1 серпня в Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни», яка допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які зникли під час війни.

Про це розповіла радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка платформи «Діти війни» Дарʼя Герасимчук: 

«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена тут — це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює проти українського народу».

Платформа має дві основні функції:

інформувати – надає всі актуальні повідомлення про дітей, які постраждали внаслідок війни росії з Україною.

допомагати розшукувати дітей – через платформу можна зв’язатися з працівниками правоохоронних органів, всі хто має якусь інформацію щодо зникнення дитини, або це її батьки всі можуть зайти на портал та залишити інформацію. 

За словами координаторки, кількість дітей, постраждалих від війни збільшується кожного дня. 

Станом на 1 серпня щонайменше 5754 дитини було нелегально депортовано в росію, 693 – поранено, 358 – загинули, 203 – зникли безвісти. Проте правоохоронці продовжують працювати у цьому напрямку. Так наразі було знайдено 4039 дітей, 47 – повернули з депортації. 

Читайте також: цьогоріч на Харківщині близько 12 тисяч першокласників збираються розпочати навчання у своєму регіоні.