До формування нових штурмових бригад у рамках проєкту «Гвардія наступу» бажають долучитися тисячі людей, серед яких щонайменше 600 жінок.

Про це повідомили в уряді.

«Гвардія наступу» — це рекрутинговий проєкт МВС, ідея належала загиблому очільнику установи Денису Монастирському.

Сформовані бригади займатимуться виключно деокупацією територій під час контрнаступів. Це має працювати таким чином: ЗСУ пробивають фронт та максимально швидко просуваються вперед, у цей час на звільнених населених пунктах працюватимуть бригади з «Гвардії наступу».

«Ми сьогодні маємо велику кількість патріотично налаштованих людей, які зі зброєю в руках готові захищати країну. Середній вік кандидатів — 33 роки, найстаршому — 69 років», — розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

У відомстві розповіли, що через сайт заявки подали 10,5 тисяч людей, через ЦНАП — 6,5 тисяч та ще 3,5 тисяч отримали консультації за телефоном гарячої лінії.

Міністр додав, що жінки, які подалися до бригад, зможуть працювати в медичних, логістичних та розвідувальних підрозділах.

Нагадаємо, що заявку можна подати онлайн, заповнивши анкету на сайті.

Людина, яка хоче доєднатися має бути вмотивована та з належною фізичною підготовкою. А також:

  • Віковий ценз — від 18 років, придатність особи вирішуватиметься безпосередньо військово-медичною комісією;
  • У лавах таких бригад не будуть люди із судимостями, або ті, хто були звільнені з органів поліції з негативом;
  • Примусово нікого не буде відправлено;
  • Через специфіку бригади, а це штурмові дії, то посадовий оклад у таких працівників буде вищим за представників інших підрозділів поліції, тобто від 25 тисяч гривень. Також є надбавки за звання та за роки служби в поліції;
  • Для сформованої бригади передбачені терміни підготовки (приблизно 3–5 місяців).

Детальніше про формування бригад на Харківщині читайте у матеріалі: В Україні сформують нові високооснащені штурмові бригади.