На Харківщині розпочинається національна кампанія «Гвардія Наступу», яка передбачає створення нових військових бригад.

Міністерство внутрішніх справ України формує 8 бойових високооснащених бригад, які дадуть переможний бій загарбникам: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов».

Презентація національної кампанії «Гвардія Наступу», яка передбачає створення нових військових бригад (Денис Глушко для Ґвара Медіа)

Їх формування буде здійснено підрозділами Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. Такі бригади мають посилити наші сили під час оборони.

«Це штурмові бригади, які потребують від рекрутів неабиякої професійної підготовки та витримки. Відбір буде через військово-медичну комісію міністерства внутрішніх справ. Люди мають пройти оснащення та злагодження, аби бути ефективними на полі бою. Акцент – це саме штурмові бригади», — пояснює очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов (Денис Глушко для Ґвара Медіа)

Що відомо про нові бригади

Набір розпочався від учора, працює 5 ЦНАПів, які приймають заявки охочих долучитися.

«По-перше, це не мобілізація. Нові бригади формуватимуться виключно з добровольців. Тобто це люди з-поміж поліціянтів, а також цивільних, які будуть готові долучитися до підрозділу. Ці бригади будуть виконувати не лише поліцейські функції. Наприклад, на Харківщині під час звільнення територій спочатку іде ЗСУ, за ними національна гвардія. Розпочинається робота щодо стабілізаційних заходів, підтримки громадян, реєстрація кримінальних правопорушень. Однак, поліцейські брати участь у бойових діях – це підрозділи спецпризначення», — коментує начальник ГУНП в Харківській області Володимир Тимошко.

Вимоги до охочих стати частиною новоствореної бригади

  • Людина має бути мотивованою;
  • Відбір проходитиме ретельно, має бути належна фізична підготовка;
  • є принципова різниця між нами та росіянами. Це лише добровольці, примусово нікого не буде відправлено;
  • Через специфіку бригади, а це штурмові дії, то посадовий оклад у таких працівників буде вищим за представників інших підрозділів поліції, тобто від 25 тисяч гривень. Також є надбавки за звання та за роки служби у поліції;
  • у лавах таких бригад не будуть люди з судимостями, або ті, хто були звільнені з органів поліції з негативом;
  • бригада формується не з коліс. Будуть терміни (приблизно 3-5 місяців) та передбачені місця підготовки;
  • Віковий ценз – від 18 років, придатність особи вирішуватиметься безпосередньо військово-медичною комісією.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!