З початку повномасштабного вторгнення поліцейські отримали 9621 звернення щодо зникнення безвісти 9764 дітей.

Про це повідомив заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько.

Зараз в активному пошуку перебувають 347 дітей, з них 323 зникли в регіонах, де ведуться бойові дії.

«Попри численні заклики міжнародних інституцій щодо неухильного дотримання міжнародного законодавства, злочини, які вчиняються РФ відносно українських дітей щодня збільшуються. З моменту впровадження воєнного стану на території України станом на сьогодні до органів Національної поліції надійшло 9631 звернення про зникнення безвісти 9764 дітей», — зазначив Ярослав Шанько.

Він також додав, що ювенальна превенція створила телеграмі чат-бот «Пошук дітей», де за спрощеною формою можна подати інформацію про зниклу безвісти дитину.

Також правоохоронці працюють над удосконаленням системи пошуку через інформування українців. Зокрема, здійснюється розсилка через СМС або повідомлення в додатках Київстар, Glovo, Uklon, Opti, 838 тощо.

З нового, поліцейські планують розробити застосунок спрямований на пошук зниклих безвісти дітей в умовах війни, шляхом зіставлення інформації, наприклад, їхніх зображень.

Нагадаємо, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856. Також є платформа «Діти війни», на яку можна повідомити та знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни РФ проти України.

  • З’явився додаток, який допоможе дітям впоратися з травмами війни.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.