З 23 травня Е-посвідчення водія повністю заміняє фізичний документ, повідомили в МВС.

Раніше документ підтягувався автоматично в Дію після отримання фізичної картки документа в сервісному центрі МВС. Тобто тепер не обов’язково робити посвідчення на пластиковому бланку.

Такі Е-посвідчення водія без використання фізичних карток матимуть свої серії та номери. Якщо водій хоче отримати пластиковий документ, то це буде повноцінне отримання послуги обміну водійських, з фотографуванням, з оплатою за бланки та адміністративні послуги. Обмін Е-посвідчень на фізичні відбуватиметься і офлайн у сервісному центрі МВС, а також і при замовленні онлайн.

Також оформлення електронних свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів буде на практиці реалізовано при запуску перереєстрації транспортного засобу онлайн у застосунку Дія та через Електронний кабінет водія у вересні 2023 року.

Використовувати електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів можна по всій Україні. Міжнародне законодавство поки що не регулює використання цифрових документів.

Що відомо про зміни?

Кабінет міністрів України прийняв зміни двох постанов, які регулюють отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію машин.

Постанова №1299 набула чинності ще 14 грудня 2022 року, але на практиці не було реалізовано таке право.

Тепер кожен український водій має вибір між отриманням документа:

  • з оформленням тільки електронних варіантів документів, які дають право керувати транспортними засобами;
  • чи з оформленням традиційних пластикових бланків посвідчень водія, копії яких також підтягуються в застосунок Дія та Електронний кабінет водія.

Читайте також: Застосунок «Дія» адаптують в Колумбії, Косово та Замбії.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.