У суді визнали винним чоловіка, який навів удар із ракетного комплексу «Іскандер М» по закладу «RIA PIZZA» у Краматорську. Його засуджено до довічного позбавлення волі.

Про це повідомили в офісі Генпрокурора.

Суд встановив, що засуджений, який працював на газотранспортному підприємстві, був завербований для виконання завдань представником РФ. 27 червня 2023 року до нього звернувся «начальник відділення розвідки командування вв мвс днр». Засуджений мав перевірити інформацію щодо наявності українських військових у піцерії «RIA PIZZA» в Краматорську.

Чоловік погодився та в центрі міста помітив на парковці автівки з військовими номерами та самих військових у закладі харчування. Чоловік записав два відео, які одразу надіслав співрозмовнику в месенджер Telegram.

Нагадаємо, що тоді, унаслідок російської атаки загинуло 13 людей, 64 було поранено. Серед загиблих 4 дитини, 1 дитина отримала поранення. Крім того, загинула письменниця Вікторія Амеліна.

Чоловіка засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). На вирок суду чоловік чекав під вартою.

Нагадаємо, що з літа 2022 року Вікторія Амеліна документувала воєнні злочини на деокупованих територіях України спільно з правозахисною організацією Truth Hounds. У Капитолівці Ізюмського району вона знайшла щоденник убитого військами РФ письменника Володимира Вакуленка.

Читайте також

  • Vivat розпродає книги загиблої письменниці Вікторії Амеліної.