«Видавництво Старого Лева» видасть збірку поезії «Свідчення» Вікторії Амеліної, яка загинула 1 липня через отримані травми після ракетного обстрілу Краматорська.

Про це повідомила культурна менеджерка Софія Челяк, яка упорядкувала книжку.

Окрім Софії, над книгою працювали чоловік Амеліної Олександр та Данило Мовчан, який створив ілюстрації до збірки.

Софія зазначила, що 15 травня 2023 року Амеліна написала, що хоче видати збірку поезій із назвою «Свідчення», та попросила порадити ілюстратора, а під час «Книжкового Арсеналу«Вікторія встигла поговорити зі співзасновницею ВСЛ Мар’яною Савкою.

Чоловік Вікторії Олександр Амелін допоміг розшукати чернетки та файли, разом із ним звіряли всі можливі версії публікацій. Софія Челяк додала, що збірка міститиме хронологію подій на основі листувань письменниці.

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка, членкиня PEN Ukraine і правозахисниця.

1 липня письменниця померла в лікарні Мечникова у Дніпрі, повідомляють в організації PEN Ukraine. Вона отримала поранення в результаті ракетного удару військ РФ по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року.

З літа 2022 року письменниця документувала воєнні злочини на деокупованих територіях України спільно з правозахисною організацією Truth Hounds. У Капитолівці Ізюмського району вона знайшла щоденник убитого військами РФ письменника Володимира Вакуленка.

Читайте також

  • Чоловіка, який навів ракети на кафе в Краматорську, від якої загинула Вікторія Амеліна та ще 12 людей, засудили до довічного ув’язнення.