Усього в Україні переїхали майже 19 тисяч компаній з лютого 2022 року.

Від початку повномасштабного вторгнення на територію Харківської області з інших регіонів релокувалося 42 підприємства. Водночас 39 підприємств виїхали з Харківщини. Про це стало відомо з результатів дослідження Опендатаботу.

Усього в Україні з лютого 2022 року переїхали у інші регіони майже 19 тисяч компаній. Найпопулярнішими напрямками, куди рухається бізнес, виявилися Київська та Закарпатська області. Серед усіх компаній найчастіше релокуються оптовики.

Куди їдуть компанії / Аналітика Опендатабот
Звідки їдуть компанії / Аналітика Опендатабот

З усієї кількості компаній, які змінили своє розташування від початку повномасштабної війни, трохи більше 1 тис. переїхали з міста до області.

Переважно, для переїзду обирають Київську область — 546 переїздів. Це майже кожна друга релокація бізнесу від початку повномасштабної війни. А найпопулярнішим став маршрут з Києва до Київської області: 359 релокацій. Фактично, 30% усіх випадків, коли бізнес переїздить в область, припадають на цей маршрут.

Раніше ми розповідали історію Ольги Кривченко — співвласниці та CEO IT-компанії Qualium Systems LTD з Харкова, яка попри усі виклики війни залишається в місті та продовжує розвивати власну справу. А також спілкувалися з військовослужбовицею Юлією з позивним Куба — медикинею 92 окремої механізованої бригади, яка долучилася до війська ще у 2014 році.

Також Ґвара Медіа показувало, як відновилася кав’ярня «Франик» у центрі Харкова, яка постраждала внаслідок обстрілу російського дрона-камікадзе в ніч на 31 грудня 2023 року.

Читайте також