Зокрема, 14% вірять, що бойові дії будуть перенесені на територію Росії

Наразі більшість українців (65%) вірять, що війна закінчиться поверненням під контроль України всіх окупованих територій включно з Донбасом та Кримом. Однак цей показник знизився, порівняно з минулим роком (71%). Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зокрема, 14% вірять, що бойові дії будуть перенесені на територію Росії. Водночас з 25% у травні 2022 року до 32% у лютому 2024 року стало більше тих, хто допускає, що в результаті війни можуть бути певні втрати. З них найбільше (19%) тих, хто вважає, що війна завершиться втриманням територій, які контролюються зараз. 

Ще 9% вірять у визволення всіх територій, які Україна контролювала до 24 лютого 2022.

Нагадаємо, Польща та США на думку українців залишаються дружніми країнами, однак позитивні оцінки щодо цих двох держав зменшилися порівняно з 2023 роком. 

Упродовж 5-10 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого були додані запитання щодо сприйняття перебігу війни. Було опитано 1202 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Читайте також

  • Зброя та боротьба з корупцією: українці назвали речі, необхідні для перемоги.
  • Більшість українців проти президентських виборів під час війни.