Виконком Харківської міської ради схвалив проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади на 2024 рік, за яким передбачається забезпечення безоплатного проїзду в метро, трамваях, тролейбусах і автобусах.

Як і в попередні роки, у Харкові продовжують фінансувати ці витрати.

«Прогнозний обсяг видатків бюджету Харківської міської територіальної громади на 2024 рік розрахований в обсязі 17 млрд грн. Отже, обсяг доходів та витрат – збалансований», – прокоментувала заступниця міського голови – директорка Департаменту бюджету та фінансів Тетяна Таукешева.

За її словами джерелом доходів, як і в попередні два роки, буде податок на доходи фізичних осіб. У структурі доходів бюджету наступного року він становитиме 55,1%, або 7,2 млрд грн. Крім того, місцеві податки та збори складуть 4,7 млрд грн.

Найбільша питома вага у структурі видатків становитиме оплата праці – 48,4%, або 8,2 млрд грн. На відновлення зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури передбачено 1,2 млрд грн.

Раніше мер Харкова Ігор Терехов розповідав, що утримання громадського транспорту обходиться місту щомісяця 171 мільйон гривень і це велике навантаження на міський бюджет в умовах зниження доходів. Щорічно це забирає з міського бюджету суму близько 2 млрд 52 млн гривень.

Зазначимо, 16 травня 2022 року в Харкові відновив роботу комунальний транспорт – на вулиці міста повернулися спочатку автобуси, пізніше тролейбуси, трамваї та метрополітен. З того часу в міському транспорті не беруть плату за проїзд.

Читайте також

У Терехова не змогли відповісти скільки гуманітарної допомоги передали Харкову під час війни. Харківська міська рада не надала відповідь щодо кількості гуманітарки, яку місто отримало з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У Харкові відбувся мітинг проти корупції та марнотратства влади — фото. Харків’яни вимагають припинити «відмивати» гроші на тендерах і спрямувати їх на Збройні сили України.