Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямує 15 мільйонів на проєкт ЗСУ «Армія дронів» від засуджених у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів з АБ «Укргазбанк».

Про це повідомляє пресслужба САП.

Сума збитків, яка буде відшкодована до Державного бюджету України, становить 35 мільйонів гривень. У САП зазначили, протягом 2014–2020 років колишнє керівництво банку та інші особи під виглядом виплати грошей за агентські послуги, які не надавалися, зібрали 205 мільйонів гривень.

САП і Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру 16 особам, які були залучені до цієї схеми. Серед підозрюваних колишній голова Національного банку України, заступник міністра юстиції та перший заступник генерального прокурора.

«Із числа підозрюваних осіб 8 вирішили піти на співпрацю зі стороною обвинувачення. Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, у тому числі щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у розмірі 205 млн грн.

Одночасно підозрювані зобов’язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку Збройних сил України», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у кінці вересня Національне антикорупційне бюро та САП завершили розслідування в справі заволодіння коштами «Укргазбанку» в розмірі 206 мільйонів гривень.

Читайте також

  • Бійці ЗСУ отримали понад 900 дронів українського виробництва.