1 листопада російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і досягли підтверджених просувань, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW). Геолокаційні відео, опубліковані 31 жовтня, показують їхні просування на схід від Петропавлівки та Куп’янська.

«Російський мілблогер заявив, що російська авіація на Куп’янському напрямку продовжує обстрілювати українські переправи через річку Оскіл. Інший російський мілблогер опублікував кадри, на яких нібито видно, як підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії ЗВО РФ захоплюють невизначений опорний пункт на куп’янському напрямку», — йдеться в повідомленні.

Російські джерела також заявляли, що 1 листопада підрозділи Західного військового округу РФ відбили два українські штурми біля Синьківки, зазначають в ISW.

У Генштабі ЗСУ повідомили про відбиття понад 10 російських атак біля Синьківки, Іванівки, Стельмахівки та Надії. Командувач Сухопутних військ України, генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що війська РФ продовжують намагання захопити Куп’янськ, але не досягли стратегічного успіху на цьому напрямку.

«Кацапи мали часткові успіхи південніше Масютівки. В першу чергу це відбулося внаслідок переваги у живій силі. Ворог атакував Синьківку — успіху не мав. Тривають зіткнення біля Першотравневого та Орлянки. Ворог проводить ротацію особового складу та освіжає сили в багатьох місцях відтинку», — повідомляють аналітики онлайн-мапи DeepState.

Читайте також

  • Внаслідок російських обстрілів на Харківщині поранено жінку