За даними Світового банку, відновлення економіки України після повномасштабного вторгнення буде коштувати 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП країни станом на 2022 рік, повідомляє Reuters.

Оприлюднена оцінка охоплює рік з моменту вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, і кількісно оцінює прямі фізичні збитки, завдані інфраструктурі та будівлям, вплив на життя людей та їхні засоби до існування, а також витрати на «відбудову», – зазначає Світовий банк.

Ця сума відчутно зросла порівняно з оцінкою в $349 мільярдів, оприлюдненою у вересні минулого року.

Новий прогноз з’явився наступного дня після того, як Міжнародний валютний фонд заявив, що його співробітники досягли згоди з українською владою щодо чотирирічного кредитного пакета на суму $15,6 мільярда.

«Енергетична інфраструктура, житлове будівництво, критична інфраструктура, економіка та гуманітарне розмінування є нашими п’ятьма пріоритетами на цей рік», – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, коментуючи результати оцінки.

Він зазначив, що оцінка збитків і потреб у відновленні не включає дані про втрату інфраструктури, житла та підприємств на територіях, які зараз окуповані російськими військами.

  • Близько 22% потреб припадає на транспорт, 17% – на житловий сектор, 11% – на енергетику і 7% – на сільське господарство.

За даними Світового банку, найбільше пропорційне зростання відбулося в енергетиці, де збитки більш ніж у п’ять разів перевищили рівень, що зафіксовано в червні 2022 року. Найбільший приріст спостерігався у прифронтових регіонах, таких як Донецька, Харківська, Луганська та Херсонська області, які з жовтня стали основною мішенню для російських ракетних атак.

Читайте також: На Харківщині скоєно 13234 воєнних злочинів, скоєних з початку повномасштабного вторгнення російськими військовими за статтею 438 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за порушення законів та звичаїв війни.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!