Це злочини, скоєні з початку повномасштабного вторгнення російськими військовими за статтею 438 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за порушення законів та звичаїв війни.

«За результатами досудового розслідування уже 30 військовослужбовцям та двом найманцям, а також членам незаконного збройного формування «днр» повідомлено про підозру. 7 військовослужбовців рф уже засуджені», — коментує голова Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Очільник обласної прокуратури додав, що наразі розслідується вбивство 1818 цивільних, з них 74 – діти, тоді як 2751 особа поранена, з них 216 – неповнолітні. Найменша загибла людина – п’ятимісячний малюк, який загинув з батьком на перехресті поруч зі станцією метро «23 серпня».

Близько чверті воєнних злочинів російські військові скоїли саме на Харківщині. Подальша доля російських засуджених — відбувати покарання в українських в’язницях, але їх можуть обміняти на українських військовослужбовців.

  • Засудженого російського пілота, який бомбив Харків, обміняють — Дзержинський райсуд Харкова.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!