Харків’яни вийдуть на акцію протесту проти вирубки Основ’янського лісу, про це повідомив волонтер та екоактивіст Артем Приходько.

«Єдиний вцілілий в Харкові сосновий ліс біля озера Основа (Щербачівський ліс) хочуть перетворити на карʼєр видобутку піску. Це майже 11 гектарів території, де ростуть здорові дерева. Місце відпочинку харківʼян та важливої екоділянки Харкова збираються перетворити на промзону. Ми хочемо запобігти цьому та зберегти наш ліс, щоб в майбутньому ми та наші діти не жили у «дюні» та дихали свіжим повітрям», – додає активіст.

У неділю, 9 червня, 14:00 на території карʼєру біля озера Основа відбудеться акція протесту (збір зі сторони Жихора там де рублять ліс). Організатори планують зняти відеозвернення, аби привернути більше уваги до цієї ситуації та зберегти ліс.

Основ’янський ліс у Харкові / Фото: instagram.com/artprykhodko/

Основа або Нова Основа — історичний південний район міста Харкова. Переважно забудований приватним сектором. Вздовж проспекту Гагаріна забудований двоповерховими повоєнними будівлями. У районі залізничної станції Основа — багатоповерхові (9 поверхів) будинки.

На території Основи розташований Основ’янський гідропарк. Основ’янське озеро (за радянських часів мало назву — Комсомольське) — є одним з місць відпочинку харків’ян. Зі сторони річки Уди (на південний захід) до озера підходить Щербачівський бір, роблячи береги озера мальовничими та затишними. Північна частина озера, має косу, яка облаштована для відпочинку відвідувачів.

На цю тему

У серпні 2023 року Харківська міськрада скасувала тендер на забудову Саржиного яру. Харківська міська рада вирішила скасувати тендер на розробку проєктно-кошторисної документації для спорудження “центру багатофункціонального призначення” в районі парку.

Цьому передував пікнік проти побудови в парку Саржин Яр офісного центру за 180 мільйонів гривень. Харків’яни наголосили, що забудова зеленої зони призведе до руйнування цілісної екосистеми парку, а також є «нецільовим використанням 180 млн грн бюджетних гривень з Фонду ліквідації наслідків війни». На пікніку активісти збирали підписи проти побудови багатофункціонального центру.