Слідство ідентифікувало військового так званої «ДНР», який ймовірно знущався над цивільним населення під час окупації Купʼянщини. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, не пізніше серпня 2019 року 48-річний мешканець села Єнакієве Донецької області вступив до складу 1-го батальйону територіальної оборони так званої «ДНР» (Макіївка та Горлівка).

Тоді ж він перебував на посаді командира відділення батальйону та брав участь у бойових завданнях проти українських захисників на території Донецької області.

Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрюваний разом з іншими російськими військовослужбовцями перебазувався на територію Великобурлуцької територіальної громади Куп’янського району.

Слідство переконане, 15 червня 2022 року вони незаконно затримало місцевого цивільного чоловіка, якому на той момент було 59 років. Потерпілого було ув’язнено та поміщено до камери ізолятору тимчасового тримання, облаштованого військовими РФ на території місцевого відділення поліції громади.

«Окупанти, протиправно утримуючи цивільного чоловіка в антисанітарних умовах, обмежуючи у їжі та воді, систематично били його. Під час «допитів» військовослужбовці держави-ворога застосовували фізичне та психологічне насильство, вимагаючи надати їм інформацію про українських захисників», — говорять у прокуратурі.

Далі, 18 червня, ДНРівці продовжили катування на території Вовчанського агрегатного заводу — проводили довготривалі допити, били по тулубу, кінцівках та обличчю, погрожували та здійснювали психологічний тиск. Після чотирьох днів незаконного ув’язнення представники ворожої армії відпустили чоловіка.

У чому підозрюють чоловіка?

  • за фактами участі в діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч. 2 ст. 260);
  • у жорстокому поводженні з цивільним населенням (ч. 2 ст. 28);
  • порушення законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідство триває, а також вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Нагадаємо, Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру експоліцейському селища Дворічна, який ніби працював на Росію під час окупації населеного пункту. 

Читайте також

  • 51-річний житель Вовчанська, який, ймовірно, на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішов на співпрацю з РФ та очолив «відділ внутрішньої політики» у складі місцевої окупаційної адміністрації.