51-річний житель Вовчанська, який, ймовірно, на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішов на співпрацю з РФ та очолив «відділ внутрішньої політики» у складі місцевої окупаційної адміністрації.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За інформацією слідства, на цій посаді чоловік допомагав росіянам створити незаконні органи управління на тимчасово окупованій території міста Вовчанськ.

Протягом вихначеного часу, він організовував проведення пропагандистських заходів на підтримку Росії та окупаційної адміністрації населеного пункту.

«Встановлено, що зловмисник давав вказівки щодо розміщення реклами, банерів, газет та символіки рф на території Вовчанського району», — сказали в СБУ.

Крім того, чоловік можливо агітував місцеве населення співпрацювати з росіянами і особисто відбирав кандидатів на роботу до «відділу внутрішньої політики».

Після деокупації, влітку 2022 року, підозрюваний переїхав на непідконтрольні території Україні та наразі переховується від слідства.

Однак, на підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили чоловіку про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

У разі доведення його причетності до справи, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Що відомо про Вовчанськ?

Це місто в Україні, у Чугуївському районі Харківської області. На початку повномасштвбного вторгнення, Росія окупувала його, проте влітку того ж року Сили оборони України деокупавали його. Попри це, наразі ситуація в населеному пункті вважається «надскладною» та нестабільною.

10 травня 2024 року Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області, тоді їм вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська. Тоді ж зʼявилася інформація про руйнації міста на 90% його площ. З травня з Вовчанська вивезли понад 3 000 осіб, деякі з них були поранені. Евакуація, в тому числі примусова, досі триває.

Читайте також