Українська держава повністю відбудує дитячу лікарню «Охматдит», що була пошкоджена внаслідок російського ракетного удару 8 липня.

Про це повідомив Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів України.

Сьогодні уряд прямував з резервного фонду державного бюджету 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи в «Охматдиті». Далі фінансування буде збільшуватися, залежно від того, як буде підготовлено проєкт відбудови.

«Починаємо роботи вже зараз. Відповідні міністерства відразу після трагедії отримали вказівку опрацювати питання щодо виділення коштів для відновлення і допомоги постраждалим», — сказав Прем’єр-Міністр.

Також він додав, що усім родинам з дітьми, які постраждали внаслідок атаки буде виділено допомогу — 10800 гривень на кожного члена сім’ї.

Також United24 вчора відкрив збір коштів на користь «Охматдиту». Буквально за кілька годин вдалося зібрати ще 100 мільйонів гривень. Ці гроші також підуть на відновлення лікарні.

Нагадаємо, що 8 липня армія РФ завдала ракетного удару по дитячій лікарні «Охматдит», унаслідок чого один корпус було зруйновано, ще чотири — суттєво пошкоджено. На місці загинули та постраждали медики та діти.

Лікарів та пацієнтів з пошкоджених корпусів переміщають до Київських обласних клінічних лікарень №1 та №2.

«Росія систематично обстрілює медичну інфраструктуру України. За час повномасштабної війни ворог знищив 214 медзакладів і понад 1600 пошкодив. За останні два роки 880 медичних об’єктів повністю або частково відновлені, й ця робота триває постійно», — ділить Шмигаль.

9 липня у Києві оголосили Днем жалоби у звʼязку з атакою Росії на цивільні обʼєкти столиці. У цей день будуть приспущені прапори на всіх комунальних будівлях міста, а також заборонені будь-які розважальні заходи.

Читайте також

  • Масований обстріл України цієї доби: понад 40 ракет різних типів було випущено.Пошкоджено цивільну інфрастуру, житлові будинки, медичний заклад. Щонайменше 19 людей загинуло внаслідок атаки росіян, наразі тривають рятувальні роботи, інформація оновлюється. При чому, у Києві є пошкодження офісної будівлі, житлових будинків та забудов, дитсадку, трьох трансформаторних підстанцій ДТЕК, а також сильно пошкоджено найбільший медичний заклад у країні.