Декілька днів тому «Жадан і собаки» поїхали в благодійний тур Європою. 2 вересня мав відбутися виступ у Мілані (Італія), проте його скасували.

Фронтмену групи Сергію Жадану відповіли, що організовувати концерти та збирати гроші на війну — це незаконно в Італії.

«Чому, власне, ми скасували концерт у Мілані? Тому що частина європейців далі граються в пацифізм та подвійні стандарти й щиро вважають, що захищаючи свої життя й свою країну, українці порушують якісь їхні уявлення про мир і гармонію. А ті, хто намагається підтримати своїх співвітчизників у боротьбі з гвалтівниками та мародерами, є фашистами та екстремістами. Чесно, кажучи, соромно й противно. Доки українці тримають каркас вільної Європи, європейці ліниво тусять, намагаючись не лізти в політику. Схоже, ХХ століття не всіх навчило відповідальності», — розповів Жадан у Facebook.

Харківський гурт виступить на 16 майданчиках у Польщі, Чехії, Німеччині, Литві, Латвії, Естонії, Словаччині та Австрії. Перший концерт відбувся 30 серпня у Вроцлаві, останній планується 18 вересня у Відні. Повний перелік міст, а також квитки можна переглянути тут.

Зазначимо, що це український рок-гурт із Харкова, що виник у 2000 році. Спочатку мав назву «Собаки у космосі», але після довгої співпраці з Сергієм Жаданом у 2014 гурт змінив назву.