18 листопада Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування 10-річних санкцій проти низки фізичних осіб, що підтримували Росію. Зокрема, проти колишнього народного депутата з Харкова Дмитра Святаша.

Про це йдеться в указі президента №758/2023.

  • Дмитро Святаш народився в Харкові. У 2002 році був обраний народним депутатом від блоку «За Єдину Україну!». У 2006 та 2007 роках переобирався до Верховної Ради від Партії регіонів. У 2014 році був обраний нардепом як безпартійний самовисуванець.
  • У 2019 році Святаш балотувався кандидатом у народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя», але не пройшов до парламенту.
  • Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Святаш виступав на підтримку РФ. Він закликав мешканців тимчасово окупованих територій підтримати загарбників та оформлювати російські паспорти. Святаш також передавав загарбникам інформацію про озброєння, час та напрямки руху підрозділів Сил оборони.
  • У 2023 році СБУ повідомила Святашу про підозру у державній зраді. Святаш перебуває у розшуку та переховується у Росії.

Крім цього, санкції впровадилися проти колишніх урядовців Миколи Азарова, Дмитра Табачника, ексдепутата Олега Царьова, керівника окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова, голови угруповання «ЛНР» Леоніда Пасічника, депутата Держдуми РФ Дмітрія Сабліна тощо.

Також указом Президента №759/2023 під санкції на 5 років потрапили російські фізичні та юридичні особи, зокрема благодійні фонди.

Санкції включають заморожування активів, заборону транзиту територією України, участі у приватизації та держзакупівлях тощо.

Читайте також

  • Зеленський ввів у дію санкції проти 178 громадян Росії
  • Кількість осіб та бізнесів в санкційних списках РНБО зростає: росіяни переважають
  • Державний реєстр санкцій з’явиться в Україні